Sprzętowy Moduł Bezpieczeństwa LAN PCIe Utimaco
Utimaco HSM to sprzętowy moduł bezpieczeństwa do zabezpieczania kluczowych danych serwerów i aplikacji. Obejmuje on oprogramowanie integracyjne, które obsługuje standardy branżowe (np. PKCS#11, Microsoft CSP/CNG, JCE, OpenSSL) wykorzystywane w niezliczonych scenariuszach aplikacji. Dzięki modułowej budowie systemu, HSM działa na wszystkich platformach sprzętowych, od kart PCIe po urządzenia sieciowe.
Utimaco LAN HSM Se Gen2
Sieciowy Hardware Security Module jest rozwiązaniem przeznaczonym do zastosowań w układach jeden HSM – wiele aplikacji lub tam, gdzie zalecane jest odseparowanie HSM od reszty infrastruktury sprzętowej. HSM zapewnia ochronę fizyczną i logiczną danych.
Utimaco PCI HSM Se Gen2
Wbudowane w serwery moduły bezpieczeństwa HSM spełniają najwyższe wymogi pod względem wydajności. Umożliwiają one niezwykle szybki przebieg operacji kryptograficznych, uwalniając tym samym zasoby serwera do realizacji innych funkcji systemu.
Utimaco CP5 eIDAS HSM
Utimaco CryptoServer CP5 to sprzętowy moduł bezpieczeństwa (HSM) z certyfikacją Common Criteria EAL4+ oparty na wymaganym przez eIDAS profilu zabezpieczeń zdefiniowanym w normie EN 419221-5.
Utimaco Atalla AT1000
Wiele ataków wykorzystuje dziś słabe punkty infrastruktury zarządzania kluczami szyfrowania płatności. Jeśli infrastruktura jest niedoskonała, zaawansowany atak, taki jak podszywanie się pod klucz, może osłabić ochronę danych transakcji płatniczych. Dzięki zabezpieczeniu kluczy szyfrujących w sprzętowym module bezpieczeństwa wrażliwe transakcje kartowe zyskują właściwą ochronę.
Utimaco Timestamp Server
W wielu procesach biznesowych kluczowa jest wiedza, kiedy dane operacje miały miejsce oraz możliwość ustalenia z wszelką pewnością (i udowodnienia), w którym momencie nastąpiło określone działanie. Im większe znaczenie biznesowe lub prawne ma dana operacja, tym większa rola Timestamp Server.
Utimaco HSM Symulator
Utimaco dysponuje symulatorem dla swoich rozwiązań. Pozwala on na przetestowanie możliwości HSM w rzeczywistym środowisku. Architektura symulatora wykorzystuje identyczny firmware co rozwiązanie docelowe – sprzętowe. Daje to szansę na zweryfikowanie zastosowań w produktach opartych na HSM bez konieczności zakupu sprzętu i przed jego rzeczywistym wdrożeniem.