Szyfrowanie i Ochrona Danych przez Utimaco HSM

Utimaco HSM to technologia kryptograficzna stosowana w obszarach, w którym priorytetem jest najwyższy stopień ochrony kluczowych danych serwerów i aplikacji. Gwarantuje poufność danych, ich integralność, uwierzytelnianie tożsamości oraz pełne zabezpieczenie systemów i kluczy. Stanowi skuteczną barierę chroniącą przed kradzieżą danych, wywiadem gospodarczym, atakami na infrastrukturę informatyczną, wyłudzeniem informacji i atakami hakerów.

Elastyczność i skalowalność tego systemu pozwala na jego implementację w różnorodnych środowiskach i łatwe dostosowanie do potrzeb aplikacji stosowanych przez różnorodne podmioty, od sektora publicznego poprzez przemysł aż po e-biznes.

HSM i PKI: ochrona kluczy CA

Znaczenie solidnego systemu zabezpieczeń staje się oczywiste, gdy weźmiemy pod uwagę problemy, jakie sprawia nadzór nad kontrolą dostępu i zarządzaniem uprawnieniami w stale rosnącej sieci komputerów, aplikacji i tożsamości cyfrowych.

Szyfrowanie baz danych

Bazy danych są skarbnicą poufnych informacji. Do tego, by móc zagwarantować ochronę danych klientów, potrzebne jest silne szyfrowanie wrażliwych treści bazy danych.

KMS – Key Management System

Mówiąc o zarządzaniu kluczami, trzeba rozróżnić dwa pojęcia: zarządzanie cyklem życia klucza kryptograficznego i użycie klucza w aplikacji.

Zabezpieczenie kart płatniczych

Bezpieczeństwo danych i kluczy podczas inicjacji i personalizacji kart dzięki sprzętowym modułom bezpieczeństwa HSM.

dnssec

HSM dla rozszerzenia DNSSEC

NASK przedstawił Utimaco bardzo szczegółowe kryteria dotyczące bezpieczeństwa, szybkości i pojemności modułów HSM. Wszystkie z nich spełniło rozwiązanie LAN HSM.

Ochrona danych

Zapewnienie bezpieczeństwa danych to coraz bardziej złożony problem. Zagrożeń przybywa i coraz więcej z nich wiąże się ze słabością dotychczas stosowanych narzędzi i mechanizmów ochrony.

Ochrona procesów biznesowych

Gwarantowana poufność danych, integralność, uwierzytelnianie tożsamości, szyfrowanie oraz pełna ochrona systemów i kluczy.

Wciąż szukasz? Napisz do nas!
Poznaj jedno z najbardziej zaufanych rozwiązań w świecie zabezpieczeń. Poznaj sprzętowy moduł bezpieczeństwa Utimaco.
Wciąż szukasz? Napisz do nas!