Czwarta generacja Utimaco HSM

Wprowadzając na rynek czwartą generację swojego sprzętowego modułu bezpieczeństwa, niemiecki potentat w branży HSM ustanowił nowe standardy.

Dieter Bong, Product manager Utimaco: Nasze urządzenia sieciowe są już znane z niezwykłej niezawodności i jakości. Ale nowy moduł, LAN HSM V4, osiąga jeszcze wyższą niezawodność, oszczędza przyszłe koszty obsługi, a w wielu przypadkach jest szybszy niż dotąd.

Mając na względzie wszystkie te aspekty, inżynierowie Utimaco dążyli do zapewnienia długoterminowego bezpieczeństwa inwestycji: bazując na projekcie o potwierdzonej funkcjonalności, zoptymalizowali i wymienili cały hardware interfejsu komunikacyjnego.

FIPS Level 3 i Level 4

Moduły bezpieczeństwa w nowym V4, odpowiadające standardom FIPS poziomu 3 i 4, tworzą doskonalszą, przyszłościową platformę sprzętową. Zastosowane w nich nadmiarowe układy zasilania zapewniają jeszcze wyższą niezawodność – awaria jednego modułu zasilającego nie przerywa działania systemu, można go bezpiecznie wymienić. Co więcej, czwarta generacja HSM Utimaco generuje niższe koszty operacyjne przy zastosowaniach w centrach danych, dzięki zaawansowanym opcjom zdalnego monitoringu, który może zostać zautomatyzowany.

Wprowadzając na rynek to rozwiązanie, dostarczamy platformę sprzętową dla całej palety rozszerzeń oprogramowania do naszych produktów, które pojawią się w nadchodzących miesiącach – zapowiada Andreas Philipp, szef sprzedaży Utimaco. – Będzie to na przykład zaawansowana zintegrowana platforma zdalnego monitoringu i wsparcie dla IPv6. Ulepszonym projektem V4 konsekwentnie odpowiadamy na potrzeby rynku – podsumowuje.

Ze swoją znajomością rynku, zbudowaną na wieloletnim doświadczeniu, Utimaco potrafi sprostać oczekiwaniom stawianym jakości produktów związanych z różnorodnymi zastosowaniami kryptografii. Kluczową rolę odgrywają tu bezpośrednie kontakty z klientami, jak również konsekwentne budowanie sieci kompetentnych partnerów.