Utimaco wprowadza na rynek moduł HSM Atalla AT1000 zgodny ze standardem PCI 3.0

Oferta Utimaco HSM poszerza się o sprzętowy moduł bezpieczeństwa Atalla AT1000, zgodny ze standardem PCI PTS 3.0 (PCI PTS HSM v3.0). Atalla AT1000 to moduł płatniczy HSM, stworzony do ochrony danych poufnych i kluczy do bezgotówkowych płatności detalicznych, a także kluczy kryptograficznych. Certyfikat PCI 3.0 uzyskał za doskonały profil zastosowań – zapewnia on fizyczną ochronę w najbardziej wymagającym środowisku, takim jak centra danych bez certyfikatu ISO. Sprawia to, że Atalla AT1000 jest idealnym rozwiązaniem dla różnorodnych klientów i różnych przypadków użycia – od uznanych i kontrolowanych systemów bankowych aż po rozwiązania do wydawania kart aktywnych z chwilą wydania stosowanych w oddziałach banków, czyli tzw. środowiska niekontrolowane.

To pierwsza premiera produktowa od chwili nabycia przez Utimaco linii HSM firmy Micro Focus. Zakup ten nastąpił w 2018 r. i miał wzmocnić pozycję firmy w sektorze płatniczym i bankowym. Atalla AT1000 stanowi świadectwo zaangażowania Utimaco w umacnianie tej marki i determinację w rozbudowywaniu portfolio produktów zaspokajających zapotrzebowania banków, dostawców usług finansowych i handlowców na bezpieczne i innowacyjne rozwiązania wspierające ich działalność.

HSM – Bezpieczeństwo i zaufanie

Rynek usług bankowych i finansowych zmienia się na naszych oczach. Nowe technologie, takie jak blockchain, rozwiązania fintechowe i duże firmy technologiczne zmieniają reguły gry ustalone przez podmioty zasiedziałe na tym rynku. Bezpieczeństwo i zaufanie są jednak – i zawsze będą – fundamentem branży finansowej, a naszą misją jest dostarczać klientom na całym świecie takie produkty i rozwiązania, które pozwolą im budować zaufanie do ich biznesu.

Stefan Auerbach, CEO w Utimaco

Wprowadzając na rynek HSM Atalla AT1000, Utimaco daje organizacjom z sektora bankowego i finansowego narzędzie do spełnienia wymogów najnowszych, jeszcze bardziej wymagających standardów PCI DSS.

Atalla AT1000

Linia produktów Utimaco Atalla pozwala na ochronę danych i elektronicznych transakcji handlowych, zarządzanie kluczami do tłumaczeń PIN, produkcję, weryfikację i personalizację kart płatniczych, elektroniczny transfer środków (terminale EFT-POS, bankomaty), obsługę przedpłaconych kart płatniczych, przetwarzanie transakcji EMV oraz bezpieczne generowanie i wprowadzanie kluczy.