W ciągu ostatnich lat firma Utimaco stała się jednym z najważniejszych światowych graczy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa informacji i rozwiązań zapewniających zgodność w obszarze telekomunikacji.

Dokonując strategicznego przejęcia sprzętowego modułu bezpieczeństwa HSM Atalla i rozwiązań zarządzania kluczami od firmy Micro Focus, Utimaco osiągnęło bardzo ważny punkt na drodze do zwiększenia globalnego zasięgu oraz znaczącego rozszerzenia portfela oferty i bazy klientów w globalnym sektorze płatniczym. Ostatnie działania strategiczne skoncentrowane były na rozszerzaniu ofert, a także inwestycjach w globalny system sprzedaży i dostaw. Chcąc wesprzeć proces realizację strategii silnego wzrostu, Utimaco ogłosiło poszerzenie składu zarządu firmy.

Nowy CEO Utimaco HSM

Stefan Auerbach, który w ostatnim roku przewodniczył Radzie Doradczej, zostaje dyrektorem zarządzającym i obejmuje stanowisko CEO. Malte Pollmann, jak dyrektor ds. strategii, będzie odpowiadał za rozwój korporacyjny oraz obszar fuzji i przejęć. Wspólnie z zespołem rozpozna wszystkie istniejące i pojawiające się możliwości połączeń i akwizycji zgodnych z długofalową strategią Utimaco.

Stefan Auerbach współpracował z zarządem, akcjonariuszami i doradcami od ubiegłego roku, był bezpośrednio zaangażowany w zeszłoroczne działania związane ze strategicznym rozwojem, co dało mu dobry wgląd w rynek, potrzeby klientów i przewagi konkurencyjne naszego biznesu na poziomie globalnym. Ma on także ponad 30-letnie doświadczenie z prac w obszarze R&D, w usługach, marketingu i zarządzaniu globalnymi organizacjami sprzedażowymi w zakresie technologii informatycznych i bezpieczeństwa mobilnego. Rozpoczął karierę w Nixdorf Computer, zajmował kilka kluczowych stanowisk kierowniczych w Siemens Nixdorf i był długoletnim członkiem zarządu w Wincor Nixdorf i Giesecke & Devrient.

Poszerzenie składu zespołu zarządzającego i jego obowiązków pomoże Utimaco rozszerzyć globalny zasięg i utrzymać kierunek silnego wzrostu na globalnym rynku cyberbezpieczeństwa. Jeśli chcesz zapytać, jakich rozwiązań i produktów może potrzebować Twoja firma, napisz do nas: contact@crypto-hsm.com.

Wciąż szukasz? Napisz do nas!
Poznaj jedno z najbardziej zaufanych rozwiązań w świecie zabezpieczeń. Poznaj sprzętowy moduł bezpieczeństwa Utimaco.
Wciąż szukasz? Napisz do nas!