TOP 10 argumentów za migracją do systemu Atalla AT1000

UTIMACO zna i rozumie branżę bankową i finansową – jej regulacje, wymagania i trendy. Dlatego właśnie mógł powstać HSM Atalla AT1000, będący doskonałą odpowiedzią na jej zmieniające się potrzeby. Atalla AT1000 firmy UTIMACO tworzy bazę łańcucha zaufania w ochronie poufnych danych, uwierzytelnianiu użytkowników kart oraz zarządzaniu kluczami kryptograficznymi używanymi do zabezpieczania indywidualnych transakcji płatniczych. Dowiedz się, co możesz zyskać dzięki modułowi Atalla AT1000 i poznaj 10 najważniejszych powodów, dla których warto dokonać migracji już teraz.

1. Atalla AT1000 to HSM Nr 1 do obsługi płatności w obu Amerykach i Azji

2. Najszybszy na rynku HSM do obsługi płatności, przetwarzający do 10 000 TPS

Mniejszy całkowity koszt posiadania (TCO) pozwala uzyskać przewagę nad konkurencją! Wyższa wydajność każdego HSM oznacza mniej modułów w całej infrastrukturze, do tego każdy moduł można podzielić na partycje o określonym poziomie wydajności. Dostępnych jest wiele poziomów, począwszy od 80 TPS, a można je łatwo rozbudowywać na bieżąco. Rozbudowa nie zaburza prowadzonych operacji i nie wiąże się z przestojami – usługi mogą być realizowane bez zakłóceń.

3. Do dziesięciu niezależnych partycji w jednym fizycznym module HSM

W zależności od wymagań organizacji w jednym module można stworzyć do dziesięciu partycji, z indywidualnymi kluczami głównymi, osobnymi politykami bezpieczeństwa, o różnej konfiguracji. Oznacza to, że w ramach tego samego modułu HSM działać będzie wiele partycji, do obsługi różnych interfejsów API i różnych zastosowań – takich jak przetwarzanie, wydawanie, weryfikacja i tokenizacja. Partycje mogą być zarządzane przez różnych administratorów i mieć osobne kopie zapasowe.

4. Prawdziwe zdalne zarządzanie

Unikatowy w tej branży jest interfejs zarządzania Atalla AT1000 – oparty na przepływie pracy. Oznacza to, że wszystkimi modułami HSM można zarządzać zdalnie, z wielu miejsc na świecie, z różnych stref czasowych i bez konieczności gromadzenia wszystkich specjalistów do spraw bezpieczeństwa w tym samym czasie w celu przeprowadzenia kluczowych czynności.
Ponadto rozwiązanie u.trust 360 firmy UTIMACO daje możliwość monitorowania wydajności, parametrów wykorzystania, poszczególnych ustawień i wszystkich poleceń w całej infrastrukturze HSM w czasie rzeczywistym przez pojedynczą szybę, co zapewnia ich widoczność przez całą dobę.

5. Rozwiązanie on-premise lub w pełni zarządzana usługa

To właśnie prawdziwa elastyczność i możliwość wyboru! Jeśli wdrażasz aplikacje w chmurze lub przenosisz je do chmury i chcesz ograniczyć infrastrukturę IT w swojej siedzibie, zamieniając jednocześnie nakłady inwestycyjne na nakłady operacyjne, możesz zdecydować się na usługę w pełni zarządzaną i bezpiecznie łączyć się z grupami urządzeń AT1000 rozmieszczonymi w oddalonych od siebie geograficznie centrach danych, uzyskując dostępność globalną na poziomie 99,999%.

6. Compliance i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie w branży

Atalla AT1000 to system certyfikowany według NextGen FIPS 140-2 L3, zgodny ze standardem FIPS 140-2 L4 (projekt fizyczny) oraz certyfikat PCI PTS HSM v3 dla HSM płatniczego. Co to oznacza dla Ciebie? Dostęp do kompletnego rozwiązania chroniącego ekosystem płatniczy, z zabezpieczeniami logicznymi i fizycznymi. Obejmuje to odporne na manipulacje i responsywne urządzenie, które uruchamia aktywne zerowanie wszystkich tekstowych danych klucza, uzupełniające fizyczne zabezpieczenie przed uszkodzeniem środowiska modułu. Jako system future-proof Atalla AT1000 obsługuje również natywnie blok klucza TR-31, by zapewnić zgodność z wymogami PCI PIN.

7. Obsługa niestandardowych poleceń

Wszystkie polecenia są dostępne w standardzie i nie wymagają dodatkowych licencji. Jeśli jednak potrzebujesz specjalnych, niestandardowych poleceń, możemy je również obsługiwać i uwzględniać we wszystkich przyszłych wersjach produktu i jego funkcjach bez dodatkowych kosztów. To pozwoli Ci zachować certyfikat PCI i FIPS.

8. REST API

Atalla AT1000 to jedyny na rynku HSM do obsługi transakcji płatniczych z interfejsem API REST. Interfejsy API REST upraszczają proces wdrożenia i skracają czas tworzenia aplikacji. Nie ma potrzeby ręcznego zarządzania gniazdami TCP ani instalowania dodatkowego oprogramowania, a utrzymanie aplikacji jest dużo prostsze.

9. Emulator płatności obsługujący różne interfejsy 

Interfejsy API emulacji płatności umożliwiają migrację do systemu Atalla AT1000 bez konieczności zmiany lub uaktualniania istniejącego kodu aplikacji. Dzięki trzem różnym interfejsom API można łatwo dokonać migracji ze starszych/konkurencyjnych rozwiązań.

10. Solidny backup i przywracanie systemu

Aby zniwelować ryzyko związane z tworzeniem kopii zapasowej modułu HSM, podwójne mechanizmy kontrolne Atalla AT1000 wymagają zaangażowania co najmniej dwóch stron, a także ograniczają dozwoloną liczbę operacji przywracania systemu, rejestrując datę i godzinę każdej z nich.

Już dziś skontaktuj się z naszymi ekspertami, by porozmawiać o migracji do systemu UTIMACO Atalla AT1000.