Utimaco HSM

Dzięki najnowszemu modelowi SecurityServer Utimaco wprowadza aplikacje działające w chumerze na zupełnie nowy poziom. SecurityServer 4.10 to nowa generacja sprzętowych modułów bezpieczeństwa, zoptymalizowana pod kątem pracy w chmurze, gwarantująca elastyczność zastosowania i niezrównane bezpieczeństwo.

Nowy model Utimaco HSM do aplikacji w chmurze pozwala partnerom biznesowym stworzyć atrakcyjną usługę dla klientów końcowych, którzy rozważają przeniesienie kluczowych danych do chmury. Głównym atutem Cloud HSM, oprócz doskonałego poziomu zabezpieczeń, jest jego dostępność z dowolnej aplikacji i dowolnego miejsca, zarówno w siedzibie firmy, jak i za pośrednictwem partnera hostingowego.

Wielu mniejszych dostawców usług w chmurze (CSP) oraz usług zarządzania i bezpieczeństwa walczy o pozycję na rynku z kilkoma dużymi, dominującymi graczami. Tak elastyczny produktu w połączeniu z doświadczeniem Utimaco w obszarze bezpieczeństwa cyfrowych danych jest dla nich szansą na dostarczenie klientom rozwiązania zapewniającego im niespotykanie wysoki poziom zabezpieczeń.

– Rozwój aplikacji działających w chmurze i stopień ich zaawansowania skłania firmy do przeniesienia tam swoich danych, ale pytania związane z ich bezpieczeństwem i zgodnością są dużym wyzwaniem, kiedy w grę wchodzą dane krytyczne oraz aplikacje i procesy kluczowe dla działalności przedsiębiorstwa – mówi dyrektor generalny Utimaco Malte Pollmann. – Nowy SecurityServer Utimaco sprawia, że dostawcy usług w chmurze mogą zaoferować swoim klientom bardziej elastyczny i jeszcze bardziej niezawodny HSM jako usługę, rozwiązując kwestie, które jeszcze niedawno stanowiły poważną przeszkodę we wdrożeniu takiego sposobu przechowywania danych.

Cloud HSM

SecurityServer 4.10 Utimaco pozwala dostawcom usług w chmurze i usług zaufania zaoferować znacznie bardziej zaaansowany moduł bezpieczeństwa jako usługę dla dotychczasowych klientów lub wykreować zupełnie nowa ofertę.

Wiele modułów HSM oferowanych w postaci usługi zapewnia jedynie poziom bezpieczeństwa 2 FIPS 140-2 i ma złożoną, kosztowną strukturę. Często nie są one kompatybilne z planami architektury bezpieczeństwa firm i klientów biznesowych, poieważ zarówno klucze kryptograficzne, jak i zapasowe klucze główne (Master Backup Keys) są przechowywane w tym samym miejscu, co dane, co naraża je w znacznym stopniu na niebezpieczeństwo.

SecurityServer 4.10 Utimaco zapewnia bezpieczeństwo na poziomie 3 i 4 FIPS 140-2 w elastycznym pakiecie z bezpiecznym środowiskiem szyfrowania, możliwością współdzieleniem zasobów i  kompleksowym systemem zarządzania kluczami.

Dostawcy usług w chmurze mogą wykorzystać także nowy klucz zapasowy najemcy (Tenant Backup Key, TBK) – dzięki temu rozwiązaniu kluczami zapasowymi może posługiwać się wyłącznie określony najemnca. Oznacza to, że ani dostawca usługi hostingowej, ani żaden inny podmiot zewnętrzny nie uzyska dostepu do kluczy kryptograficznych z żadnej kopii zapasowej.

Poza dotychczasowymi funkcjonalnościami modułu bezpieczeństwa, czyli funkcją szyfrowania i zarządzania kluczami, HSM Utimaco może służyć jako środowisko przechowywania aplikacji i protokołów API, dając klientom możliwość bezpiecznego hostingu najbardziej wrażliwego oprogramowania.

Wciąż szukasz? Napisz do nas!
Poznaj jedno z najbardziej zaufanych rozwiązań w świecie zabezpieczeń. Poznaj sprzętowy moduł bezpieczeństwa Utimaco.
Wciąż szukasz? Napisz do nas!