Utimaco zapowiada dwie nowe odsłony swojej technologii sprzętowych modułów bezpieczeństwa HSM: SecurityServer i CryptoServer SDK 4.20.

Utimaco HSM będzie generował klucze kryptograficzne i podpisy elektroniczne oparte na krzywych Edwardsa, coraz częściej używane w systemach o ograniczonej mocy obliczeniowej i małym zużyciu energii – kluczowe w Internecie Rzeczy (IoT), Przemysłowym Internecie Rzeczy (IIoT), w sektorze płatniczym czy systemach autonomicznej jazdy.

Kryptografia oparta na krzywych Edwardsa zabezpiecza IoT

CryptoServer SDK 4.20: zdefiniowane przez dostawce mechanizmy pozwalają producentom na samodzielne implementowanie dodatkowych mechanizmów w ramach standardowego interfejsu PKCS#11

Utimaco zapowiada dwie nowe odsłony swojej technologii sprzętowych modułów bezpieczeństwa HSM: SecurityServer i CryptoServer SDK 4.20. SecurityServer HSM będzie generował klucze kryptograficzne i podpisy elektroniczne oparte na krzywych Edwardsa, coraz częściej używane w systemach o ograniczonej mocy obliczeniowej i mniejszym wydatku energii – kluczowe w Internecie Rzeczy (IoT), Przemysłowym Internecie Rzeczy (IIoT), w sektorze płatniczym czy systemach autonomicznej jazdy.

Utimaco aktualizuje także środowisko programowania swoich modułów HSM CryptoServer SDK 4.20, dodając nowe funkcje. Programiści mogą teraz aplikować mechanizmy szyfrowania w najczęściej używanym interfejsie, czyli PKCS#11, co może okazać się przydatne np. w przypadku mechanizmów kryptograficznych specyficznych dla danego kraju.

SecurityServer: bezpieczna tożsamość każdego urządzenia o niskiej mocy obliczeniowej i małym zużyciu energii
W środowisku IoT i IIoT każde urządzenie i każdy produkt muszą mieć własną tożsamość – zapewnia ją zintegrowany czip z unikatowym kodem. W produktach przeznaczonych do sprzedaży masowej czip ten musi być jak najmniejszy i jak najtańszy, a przy tym pracować przy niskiej mocy obliczeniowej i niewielkim zużyciu energii. Odnosi się to zarówno do produktów konsumpcyjnych (od gadżetów fitnessowych po elektroniczne nianie), jak i zastosowań przemysłowych (przywołując choćby liczniki gazowe czy systemy sygnalizacji świetlnej).

Utimaco SercurityServer

Nowy SecurityServer Utimaco spełania te wymagania, generuje bowiem materiał kryptograficzny, bazując na krzywych Edwardsa. Algorytm ten jest skomplikowany, a więc bezpieczny i nie wymaga dużej mocy obliczeniowej. Co więcej, SecurityServer zapewnia także integralność i wiarygodność danych i ich wymiany.

– SecurityServer Utimaco pozwala na integrację kluczy generowanych według krzywych Edwardsa już w małych i niedrogich chipach. Tożsamości pozostają przy tym bezpieczne, odporne na kradzież i manipulację – zapewnia Dieter Bong, Product Manager w Utimaco. – Niskie zużycie energii to duzy plus, zwłaszcza w sprzętach z zasilaniem akumulatorowym, jak liczniki gazowe czy elektroniczne urządzenia do noszenia przy sobie.

CryptoServer SDK: elastyczna adaptacja do indywidualnych wymogów związanych z bezpieczeństwem
Każdy sektor i gałąź przemysłu musi wypracować własne standardy i wymagania dotyczące wymiany kluczy i szyfrowania. Standardowy interfejs PKCS#11 zawiera wiele z tych kryptograficznych mechanizmów. Jeśli istnieje taka potrzeba, w przypadku specyficznych procedur użycia klucza, używanych tylko w danym kraju lub w danej aplikacji – na przykład w transakcjach płatniczych – PKCS#11 wymaga implementacji zgodnej z zadanym schematem za pośrednictwem mechanizmów zdefiniowanych przez dostawcę. Nowy CryptoServer SDK 4.20 zawiera prefabrykowane moduły, więc klienci lub ich partnerzy IT mogą niezależnie implementować dodatkowe mechanizmy w ramach interfejsu PKCS#11.

Dieter Bong wyjaśnia: – Używając dostarczonych podstawowych algorytmów, użytkownicy mogą teraz rozszerzać standardowy interfejs o dodatkowe mechanizmy niezależnie od Utimaco.

Innowacja ta posłuży z pewnością użytkownikom, dla których najważniejszym zagadnieniem są płatności, ponieważ wytwarzanie kart lub procedowanie transakcji w sektorze bankowym często powiązane jest ze specjalnymi wymaganiami kryptograficznymi. Modułowa koncepcja CryptoServer SDK 4.20 Utimaco sprawdza się równie dobrze w inteligentnych systemach pomiarowych, eksploatacji inteligentnych sieci elektroenergetycznych, jak i w sektorze motoryzacyjnym.

Wciąż szukasz? Napisz do nas!
Poznaj jedno z najbardziej zaufanych rozwiązań w świecie zabezpieczeń. Poznaj sprzętowy moduł bezpieczeństwa Utimaco.
Wciąż szukasz? Napisz do nas!