Utimaco ogłasza zamiar przejęcia marki Atalla od Micro Focusa

Utimaco, światowy numer 2 w branży sprzętowych modułów bezpieczeństwa HSM, ogłosił dziś plan przejęcia od firmy Micro Focus dwóch linii biznesowych: Atalla HSM i ESKM. Do września 2017 r., kiedy nastąpiła fuzja biznesu software’owego Hewlett Packard Enterprise i Micro Focus, należały one do HPE.

Utimaco HSM

Firma Utimaco ma siedzibę w Niemczech, na rynku sprzętowych modułów bezpieczeństwa działa od ponad 35 lat i jest globalnym producentem HSM ogólnego zastosowania. Pozycję lidera zbudowała, prowadząc sprzedaż pośrednią poprzez OEM lub sieć partnerów biznesowych oraz sprzedając rozwiązania SecurityServer do różnorodnych branż, od przemysłu motoryzacyjnego poprzez sektor publiczny, media i rozrywkę, sieci energetyczne, telekomunikację po bankowość i usługi finansowe. Utimaco ma silną pozycję na swoim macierzystym niemieckim rynku, opartą na długoletniej certyfikacji niemieckiego zrzeszenia banków (DK), a od niedawna także na akredytacji PCI dla linii produktowej SecurityServer. Poprzez akwizycję Atalli, jednej z najbardziej uznanych, ikonicznych marek w biznesie HSM obsługujących płatności elektroniczne, Utimaco przyspieszy swój wzrost na rynku transakcyjnym, zyskując dostęp do najważniejszych graczy w sektorze bankowości i usług finansowych, zwłaszcza w USA, Wielkiej Brytanii i Azji. Jak deklarują przedstawiciele Utimaco, firma jest zdecydowana utrzymać zespół pracowników Atalli i inwestować w siedzibę w Kalifornii. Przeprowadzenie tej transakcji wymaga odpowiednich zezwoleń regulacyjnych, stąd pewien czas oczekiwania – według przewidywań zostanie ona sfinalizowana jesienią 2018 r.

Akwizycja marki Atalla będzie kamieniem milowym w dalszym wdrażaniu naszej strategii rozwoju. To marka komplementarna, jeśli chodzi o portfolio produktowe i obecność na rynku, a także branże, do których docieramy. I Utimaco, i Atalla są pionierami w sektorze sprzętowych modułów bezpieczeństwa, ich połączenie oznacza niezwykłe skumulowanie doświadczeń i know-how. Podchodzimy z ogromnym respektem do technologicznych osiągnięć Atalii na arenie systemów płatności i chcemy pozostać specjalistami w tym obszarze, dostępnymi bezpośrednio dla partnerów i klientów. To przejęcie oznacza korzyści dla klientów i zespołu pracowników, zapewnia bowiem stabilność rozwoju i innowacje produktowe.
Malte Pollmann, CEO Utimaco

Podsumowanie

Przejęcie to będzie oznaczało wzmocnienie inwestycji w obszar sprzętowych modułów bezpieczeństwa i dodanie dominującego na rynku biznesu modułów płatności do portfolio rozwiązań Utimaco w obszarze bezpieczeństwa informacji.

  • Akwizycja połączy dwóch znanych pionierów branży sprzętowych modułów bezpieczeństwa HSM o komplementarnej pozycji na rynku.
  • Utimaco, jako jeden z globalnych liderów w branży modułów HSM ogólnego zastosowania, jest zdecydowany na rozwijanie portfolio produktów Atalli. Klienci tej firmy mogą liczyć na potencjał i doświadczenie Utimaco w obszarze certyfikowanych rozwiązań bezpieczeństwa, jakość produktów i ich innowacyjność.
Wciąż szukasz? Napisz do nas!
Poznaj jedno z najbardziej zaufanych rozwiązań w świecie zabezpieczeń. Poznaj sprzętowy moduł bezpieczeństwa Utimaco.
Wciąż szukasz? Napisz do nas!