Utimaco HSM

Sprzętowy moduł bezpieczeństwa (HSM) Utimaco CryptoServer CP5 jest pierwszym produktem, który otrzymał certyfikat EAL4 + Common Criteria od singapurskiej Cyber Security Agency (CSA), a zarazem pierwszym sprzętowym modułem bezpieczeństwa z certyfikatem Common Criteria w tym państwie. Co więcej, CryptoServer pomyślnie przeszedł ocenę w ramach Krajowego Systemu Oceny Bezpieczeństwa Technologii Informacyjnych (NITES).

Ochrona danych wrażliwych przed cyberatakami lub kradzieżą nigdy nie była ważniejsza niż dziś. Aby zabezpieczyć swoje klucze kryptograficzne i tożsamości cyfrowe, chronić krytyczną infrastrukturę cyfrową i cenne zasoby danych, organy administracji publicznej, firmy i inne organizacje na całym świecie coraz częściej stawiają na hardware, wybierając takie rozwiązania, jak sprzętowe moduły bezpieczeństwa. Rząd w Singapurze zdecydował o wprowadzeniu zdefiniowanych poziomów ochrony we wszystkich agencjach rządowych i nakazał stosowanie w nich rozwiązań zabezpieczających, które pomyślnie przeszły lokalny proces certyfikacji Common Criteria.

Common Criteria EAL4+

CryptoServer CP5 Utimaco spełnia wymagania singapurskiego rządu na najwyższym poziomie – EAL4 +, jest zatem modułem bezpieczeństwa sprzętowego z wyboru dla jednostek, które zobowiązane są do zapewnienia zgodności z przepisami rządowymi i organizacji, które chcą wdrożyć zabezpieczenia na poziomie rządowym. CryptoServer CP5 ma również certyfikat CC uzyskany w ramach Holenderskiego Programu Certyfikacji w Obszarze Bezpieczeństwa IT (NSCIB).

Certyfikat Common Criteria uzyskany w Singapurze jest ważnym sygnałem dla rynku azjatyckiego. Przede wszystkim potwierdza wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa produktów Utimaco, jest także wypełnieniem naszego zobowiązania do inwestycji w spełnianie wymagań azjatyckich klientów, zwłaszcza instytucji rządowych – zadeklarował Teo Poh Soon, dyrektor sprzedaży Utimaco na region Azji.

Dokumenty do pobrania